Vas 17

Pirma kelionės dalis su mama: susitikimas Bangkoke

by in Be kategorijos

Sausio 14 -17 dienos.

Per 2.5 mėnesio nepriklausomo keliavimo sutikau tik vieną lietuvių porelę (Indijoj traukiny iš Jaipur‘o į Pushkar‘ą susipažnau su Nagliu ir Indre), tad iš tiesų be galo laukau šios kelionės dalies, t.y. kai prie manęs prisijungs mama. Buvau jau išsiilgęs namų ir namiškių. Visgi keliavimas Azijoj yra visiškai kitoks patyrimas nei tarkim gyvenimas emigracijoj UK.  Esu UK praleidęs 8 mėnesius negrįžęs į Lietuvą, bet UK tu pastoviai esi apsuptas lietuvių ar kitų rytų europiečių, kurie vis tiek yra daug artimesni žmonės nei indai ar nepaliečiai (na ar kiti keliautojai, kuriuos susitikau ar su kuriais keliavau, pagrinde: australai, kiviai – Naujosios Zelandijos gyventojai, amerikiečiai, kanadiečiai, britai ir keli vokiečiai su prancūzais bei vienas serbas).

Su mama buvom taip susiderinę, jog aš atskrendu į Tailandą iš Indijos tą pačią dieną kaip ir jin iš Lietuvos ir oro uoste susitinkam. Kadangi mano skrydis iš Mumbajaus nusileido kažkur apie vidurdienį vietos laiku, taigi turėjau geras 6 val prastumti iki jos atvykimo, bet gerai, kad Bangkoko Suvarnabhumi oro uostas toks, kad jame yra net 7-Eleven ir visai nebrangių restoranų (7-Eleven yra maisto parduotuvėlių pasaulinis tinklas, pakankamai žemos kainos ir dirba 24/7 bei Azijoj jų knibždėti knibžda). Taigi galėjau ne tik, kad prigriebt ką nors užkąsti, bet ir galiausiai gauti savo išsvajotosios sriubos – Tom Yum su vištiena! Neliejant per daug emocijų, pasitikau mamą bei jos draugus Bangkoko oro uoste, nuo kur mūsų nuotykiai ir prasidėjo.

Khaosan Road

Khaosan Road - vieta, kur verda naktinis Bangkoko gyvenimas

Aš kai žmogus jaunas, užsakiau viešbutį tokioj vietoj, kur verda naktinis Bankoko veiksmas, t.y. Khaosan Road.Tai, tiesa, trečias viešbutis, kurį užsakinėjau iš anksto per visą kelionę. Buvusiems Bangkoke turbūt net nereikėtų aiškinti, apie ką kalba eina, bet esmė, kad ten kokio puskilometrio ilgio gatvė (ir dar kelios gretimos gatvelės), kur nustoja galioti bet kokios taisyklės ir vakarėliai liejasi laisvai. Gatvėje alus bei alkoholio kibirai liejasi laisvai.

Mama prie gatvės virėjos

Mano mama su gatvėje gaminančia moteriške

Čia galima įsigyti visko, nuo apatinių iki vairuotojo pažymėjimų ar universitetų diplomų. Prieš kelis metus mačiau čia parduodamą savo univero diplomą. Tiesa, turbūt didžiausią auditoriją čia sudaro iki 21 metų jaunimas ir kartais ryte kokią 9 val galvoji: „Jie čia dar nuo vakar gerią, ar jau šiandien pradeda“. Bet ten smagu. Ir mano mamai gera pažintis ne tik, kad su Bangkoku, bet ir su „Azija“ ir jau patį pirmą vakarą, nors ir dar nedrąsiai, bet mama paragavo gatvėje gaminto maisto.

Antrą dieną išsimiegoję ir susiradę pigesnę vietą, kur apsistoti, iškeliavom pasižvalgyti į karaliaus rūmus bei Wat Pho su gulinčiu Buda. Kadangi aš pats tiek vienam, tiek kitame esu jau buvęs prieš du metus, o įėjimas nėra pigus, tai tik palydėjau iki ten, pravedžiau pro visus apsišaukėlius ir pats išlėkiau savais keliais.

Tailando Valdovų rūmų maža dalelė

Tailando Valdovų rūmų maža dalelė

Šiaip smagu buvo, kai einant iš karaliaus rūmų į Wat Pho vienas vyrukas, bandęs pasirodyti kaip labai paslaugus pilietis, pasakė jog Wat Pho uždarytas, nes vyksta religinės apeigos šiandien (ir rodo į karaliaus rūmų vienus iš vartų, kurie pastoviai yra uždaryti ir nenaudojami). Galvoju, jei nebūčiau žinojęs, jog Wat Pho yra atskirame komplekse, gal net ir būčiau šiek tiek juo patikėjės. Žinoma, prie viso šito melo jis dar labai draugiškai pasiūlė plaukti upės kruizu – kaip tik jo draugas turi firmą – koks sutapimas, ar ne? Kaip ten bebūtų, pasakęs vyrukui, jog tikiu karma – pajudėjom Wat Pho link – jis dirba kiekvieną mielą dieną be jokių išeiginių.

Kitai dienai turėjom nusipirkę turą į Tigrų šventyklą bei kelias vietas pakeliui (Mirties geležinkelį tarp Birmos ir Siamo, krioklius bei karių kapines). Nežinau kaip kitiems, bet man tigrų šventykloj labai patiko, ypač galimybė su tai „kačiukais“ nusifotografuoti. Kitaip nei kas nors gali įsivaizduoti, tai ten buvo gan nemaža aptverta teritorija su įvairiais gyvūnais ir kur ne kur buvo padarytas aptvaras ar dar kokia zona su tigrais. Nors ir ne visai pigus malonumas įėjimas į tą šventyklą, bet tie grėsmingi padarėliai ten tokie gailėstingi ir meilūs atrodė. Manau tikrai buvo verta.

Aš su mielu kačiuku

Aš su mielu kačiuku

Tą patį vakarą išjudėjom į oro uostą, kelionei į Balį, Indonezijoj. Tiesa, skrydis buvo tik paryčiais ir paskutinis mikriukas į oro uostą – 11 val vakaro, kas reiškė jog naktį reikėjo praleisti snūduriuojant ant suolų oro uoste.

Leave a Reply